2010. HÚSVÉT

Találkozás a Szentatyával, II. János Pál pápával

Férjem súlyos járásképtelensége után gerincműtéten esett át. Újra járni tanulása, keserves és fájdalmas mindennapjai, lassú és hosszú lábadozása közben hallottunk egy római zarándokútról. Hosszú mérlegelés után úgy gondoltuk, hogy erőt adhat a szenvedések elviseléséhez, a mielőbbi felépüléshez a közös ima, a Szentek kegyhelyeinek megtekintése, életük megismerése, a pápával való találkozás. Egy kicsit félve az utazástól jelentkezünk az útra. 1995 őszén felkészülve és vállalva minden nehézséget, a jó Isten erejével elindultunk az „Itáliai Szentek nyomában” zarándokútra.
„Uram, adj erőt, hogy bátran szembenézzek a jövő feladataival, melyeket várnak tőlem az emberek, vagyis Te! Adj erőt, hogy úgy reméljek, mintha ma reggel kezdődnék az életem!”
(L.J. Suenens)
Az utazás során megtekintett szent helyek, templomok, katakombák, szentek sírjai, a szentmisék és imák, a rózsafüzér mindennapi elmondása feledtették a keserves és fájdalmas indulást, és lassan könnyebbé és élménnyé vált az utazás, a felfedezés és megismerés. A csodát akkor éltük át, amikor elindultunk a Vatikánba a pápai audienciára. A Szent Péter téren hatalmas tömeg gyülekezett. A több nyelven beszélő turistacsoportok fegyelmezetten várták a besorolást, hogy elfoglalhassák helyüket a Szent Péter Bazilika előtt. Férjem botra és rám támaszkodva, lassan lépegetett a csoportunk tagjai között. A rendező, aki az ültetést végezte, meglátva bennünket egy új sor legbelső szélének székére ültetett minket, így közvetlenül a pápa felvonulási útvonala mellé kerültünk. Akkor éltük át azt a csodát, ahogy a Szentatya, II. János Pál pápa „papamobiljával” közvetlenül mellettünk elhaladva osztotta a jó Isten áldását ránk és mindannyiunkra, miközben körülöttünk felhangzott a „Boldogasszony Anyánk” éneke. Felemelő, kisugárzó, mindent feledtető csodálatos érzés volt! Hatalmas erőt merítettünk a találkozásból. A Szentatya áldását úgy éltük meg, mintha a Szentlélek szállt volna közénk, erőt adott. és azóta is ezt érezzük  mindennapi életünkben.
A zarándokút további része, a Szenthelyek megismerése feledhetetlen élmény és Isteni erőforrás volt.
"Hálát adok, hogy szemed rajtam, hálát adok, hogy reményt adsz,
Hálát adok, mert biztos eljössz, mint a virradat.”
( M.G Schneider)
Azóta 15 év telt el, és hála Istennek férjem járja a jó Isten által reá szabott útját.
                                                                                 Borbényiné Nemeskényi Ágnes