2009. SZEPTEMBER

Ötéves a Magyar Katolikus Rádió

"A Magyar Katolikus Rádió öt éve szolgálja az evangelizáció és a tisztességes, igaz, emberséges tájékoztatás ügyét, és megtalálja a módját annak is, hogy nemesen szórakoztató legyen." –  mondta Erdő Péter bíboros a hálaadó szentmisén, amelyen a 10 éves fennállását ünneplő Rózsafüzér Társulatunk néhány tagja is részt tudott venni. (Mint régebben említettük, társulatunk tagjai rendszeresen járnak a Katolikus Rádióba esti Rózsafüzért mondani.)
Május 27-én tartott szentmisén Spányi Antal köszöntötte a jelenlevőket és a rádióhallgatókat.
XVI. Benedek pápa köszöntését a szentmise elején Mohos Gábor, az MKPK titkára olvasta fel, majd neves művészek előadásában irodalmi és zenei összeállítást hallgattunk meg.
Az ünnepi szentmise után szeretetvendégség keretében válthattunk pár szót egyházunk jelenlévő papjaival, valamint a többi rózsafüzér társulat tagjaival. Sokan közülük vidékről érkeztek, nem kis távolságról.
Meghitt hangulatú szentmise és vendégség után hazatérve, sokáig melengette a szívünket az az érzés, hogy a 2004-ben létrehozott rádió tevékenységében mi is részt veszünk, és ezáltal "szerves" tagjai is vagyunk.
Magyar Katolikus Rádió további működésére  Erdő Péter szavaival mi is Isten áldását kérjük.
LM