2009. SZEPTEMBER

Búcsúlevél

Kiss Áron
Született Budapest, 1980. május 20.
Szentelték Esztergomban 2004. június 19-én.
Káplán Bp. – Külső-ferencvárosi Szent Kereszt Plébánián 2004-2007.
Bp.-Rákoskeresztúr Szent Kereszt Felmagasztalása Plébánián 2007-től.
Hosszantartó, súlyos betegség után az örökkévalóságba költözött 2009. július 23-án.

A mi kapcsolatunk is megszakadt, pedig felkereshettünk volna az új helyeden. Tudtuk, hogy ha szükségünk lesz rád, hol találhatunk meg, és ez a tudat elegendő volt ahhoz, hogy megnyugtassuk a lelkiismeretünket. Oh, te önző, gyarló ember, csak a saját javadat tekinted!
Ősszel kaptuk a betegségedről szóló híreket, melyek rádöbbentettek a múlandóságra, arra, hogy semmi nem állandó, hogy elveszíthetünk. Amikor február táján elkezdtem veled levelezni, és „meggyóntam neked gyarlóságomat”, te nem voltál haragos, megértettél és örültél nekem. Fél éven keresztül rendszeresen írtunk egymásnak. A leveleidből áradt a bizakodás, még akkor is, amikor a kór újra felütötte fejét testedben.
Földi szolgálatod véget ért – a téged szerető „gyarló” emberek úgy érzik, hogy talán túl hamar -, de mostantól közvetlen közelében szolgálhatod az Urat, akinek még életedben felajánlottad magad.
Búcsúznunk kell tőled, nem láthatunk már téged, de a test rabságából szabadult lelked, mely nincs térhez és időhöz kötve tudom, hogy itt lesz, hogy vigyázzon az általad szeretettekre. Köszönöm, hogy része voltál az életemnek. Soha nem felejtem el azt a barátot, aki összekötötte az életemet a férjemmel, és aki most is bár lázasan, de mosolyogva néz ránk az esküvői felvételekről.
Nyugodj békében!
                                                                      Szeretettel: Fűzik Ancsa