2009. SZEPTEMBER

2009. augusztus 1-jén jelentős változás történt templomunkban. Erdő Péter bíboros úr Szőcs László atyát a márihalmi egyházközség kormányzójává nevezte ki, helyére Kosinsky Béla káplánt helyezte plébániánkra. Újságunk örömmel közli Béla atya bemutatkozó írását.

Bemutatkozás a Szent Kereszt Plébánián

Július elején kaptam kézhez Erdő Péter bíboros úr levelét, melyben 2009. augusztus elsejével áthelyez a Budavári Nagyboldogasszony Főplébániáról a Külső-ferencvárosi Szent Kereszt Plébániára. Ez életem második dispozíciója, hiszen még csak alig több mint egy éve vagyok pap, bár már idősebb vagyok (1970. november 8-án születtem Hatvanban). Elég nagy családból származom, mindkét szülőmnek öt-öt élő testvére van, mi pedig négyen vagyunk testvérek, és van 24 unokatestvérem. Édesanyám egyik öccse, Gedeon József szintén pap a Váci Egyházmegyében.
Tanulmányaimat a budapesti Piarista Gimnáziumban (1985-89), az ELTE német nyelvtanár szakán (1991-95) és a Luganoi Teológiai Fakultáson (Svájc, 1997-2006) végeztem. Közben rövidebb ideig különböző helyeken dolgoztam, illetőleg a szeminárium idejében plébániai gyakorlaton voltam Olaszországban (1999-2001). 2006 novemberétől a Központi Szeminárium növendéke voltam.
A Törökőri Lisieux-i Szent Teréz Plébániára járok gyermekkoromtól fogva. Ott ismerkedtem meg a Neokatekumenális Úttal is. Sokáig nem különösebben érdekelt ez az új karizma, de ez időközben megváltozott, és 1994 óta tagja vagyok a törökőri harmadik közösségnek. Ez az Út számomra elsősorban azt adta, hogy a hitem és az életem ne legyen két külön fogalom. Sokféle módon megtapasztaltam Isten hűségét és gondoskodását méltánytalanságom ellenére. Csupán példának említem a Svájcba való kikerülésemet és hazatérésemet, mint a Jóisten kifürkészhetetlen tervét.
Papi Jelmondatom: „Bizony, bizony mondom nektek: ha a földbe hullott gabonaszem meg nem hal, egymaga marad, de ha meghal, sok termést hoz” (Jn 12,24). Azért választottam, mert meggyőződtem igazságáról, és úgy vélem egyszerűen fejezi ki Jézus Krisztus üdvösségszerző húsvéti örömhírét.

Kosinsky Béla, káplán