2009. OKTÓBER

KEDVES TESTVÉREK!

Úgy gondolom, újra itt az idő, hogy templomunk anyagi helyzetéről beszámoljak Önöknek. Mint tudják, orgonánk elkészült, legalábbis az első üteme, melynek során a kész orgonaszekrénybe beszerelték a régi és új sípokat, amelyekkel már meg tud szólalni. A tervezett 20 regiszterből, amely a 2., 3., 4. ütem, 6 regiszter készen van. Jelenlegi helyzetünket tekintve, a vállalkozót kifizettük, de ehhez kölcsön kellett kérnünk. Eddigi segítségüket is hálásan köszönjük, hiszen nagyon sokan támogatták közös ügyünket, ki orgonasíp adományozással, ki névtelenül. Az orgona 1004 db sípjából közel 400 darabot a hívek adományoztak. Még kb. 600 darab síp várja gazdáját, hogy az orgona továbbépítését lehetővé tegye.
Nagy szükségünk van a támogatásra, mert jelenleg mi nem vagyunk olyan helyzetben, hogy azt megtehessük. És most még szerényen fogalmaztam, mert nemhogy az orgonát nem tudjuk támogatni, hanem a templom fenntartásával is gondjaink vannak. Mire gondolok itt, Kedves Testvérek? Mint azt már tavasszal is jeleztem, igen nehezen tudjuk csak összeszedni a fenntartásunkhoz szükséges anyagiakat. Egész pontosan a fenntartásunkat nekünk magunknak kell fedezni. Amikor a fenntartásunkról beszélek, akkor a rezsiköltségekre és a papjaink, a kántor, a sekrestyés fizetésére gondolok. Itt szeretném megemlíteni, hogy mi senkitől nem kapunk támogatást, sem az egyházmegyétől, sem az államtól. Ezt azért emelem ki, mert nemrégiben beszélgettem valakivel, aki meg volt győződve arról, hogy a papjaink fizetését az egyház adja. Valójában az adományok, a perselypénz és az egyházi adó együttes összege sem fedezi havi kiadásainkat, járulékainkat. Eddig tudtunk a különböző pályázatokból pénzt átcsoportosítani, de a mostani nehéz gazdasági helyzetre hivatkozva sok pályázat elmaradt. Így a pályázatok hiánya, a közüzemi díjak emelkedése, a Kedves Híveink romló anyagi helyzete nagyon súlyosan kihat ránk. Már ott tartunk, hogy a vasárnapi 11 és a 12 órás miséket októbertől összevonjunk, de az eddig kifizetett miseszándékok miatt ez csak 2010 januárjától lehetséges.