2009. NOVEMBER

Az egyházközségi hozzájárulásról

Ahogy a család kiadásai is növekedtek, úgy az egyházközségé is (víz-csatorna, villany, gáz, irodai költségek, személyi illetmények). Akik már több éve rendszeresen fizetnek hozzájárulást, arra kérem, nézzenek utána a táblázat alapján, hogy elegendő-e az az összeg, amit fizetnek. Amennyiben sokan elhanyagolják az egyházi hozzájárulás befizetését (mondjuk feledékenységből), vagy éveken át nem változtatnak rajta, akkor ez eredményezheti azokat a problémákat, amikkel most szembe kell néznünk. Vagyis, vissza kell fognunk az energiafelhasználásunkat (nem fűtjük a templomot), és el kell halasztanunk azokat a felújításokat, amiket elterveztünk.
Kérem a kedves testvéreket, hogy akik tehetik, azok járuljanak hozzá a templomunk fenntartásához (így elkerülhető, hogy a szentmisék a templom helyett a plébánia hittantermébe szoruljanak). Az egyházi felajánlásokat a plébánia épületében lévő irodában vagy a sekrestyében tehetik meg.

Köszönettel és imákkal: Veres Zoltán