2009. MÁRCIUS

Hamarosan elkészül az orgonánk!

Kedves Testvérek! Orgona-felújításunk, bővítésünk „finisében” szeretnék pár szót szólni orgonánk anyagi helyzetéről.
Mostanában sokszor hallani orgonánkról a hirdetésekben és a templomi újságunkban. Igen, orgonánk május végére, június elejére a végleges helyére kerül. Reméljük, hogy addigra letudjuk a restanciánkat az orgonakészítők felé.
A menete ennek így néz ki: az orgonát a mesteremberek 4 ütemben készítenék el, a mi kérésünkre. Erre azért van szükség, mert nem tudtuk előre, hogyan leszünk képesek előteremteni a kialkudott összeget. A teljes költség a negyedik ütem végére kb. 42 millió forint.
Az első ütem kb. 28 millió forint, amelynek befejezését május végére ígérik. Ebben elkészül a végleges orgonaszekrény és a régi orgonánk sípjait beszerelik az új orgonába. Erre 2008. december 31-ig az Önök és az önkormányzat segítségével ki tudtunk fizetni 11,5 millió forintot. 2009 januárjában a sípokból származó adományokból 1,9 milliót, az alapítványból 1,5 milliót és az urnatemetőből származó bevételekből 1,6 millió forintot tudtunk elutalni, így összesen 5 millió forinttal tudtuk csökkenteni tartozásunkat. Mivel még csak február van és már az idei költségvetésből elutaltuk ezt az összeget, már a pénzeszsákunk aljára látunk!
Az első ütem elkészüléséig még kb.12,5 millió forintot kell (kellene) elutalni az orgonakészítőknek. Terveink szerint március és április hónapban 4-4 millió forintot szeretnénk befizetni a számlájukra, hogy a megbeszélt ütemtervet mi is tartsuk. A maradék 4,5 milliót pedig az önkormányzat adja. Ezt a pénzt a tavalyi évben pályázaton nyertük. A pályázati összeget csak akkor tudjuk bekérni, amikor az orgona már a helyén áll, és ki tudjuk hívni az önkormányzat képviselőit ún.„terepszemlére”. Addig is csak a Kedves Testvérek segítségére számíthatunk. Nagyon köszönjük az eddigi segítségüket és azt is, hogy ilyen nehéz gazdasági helyzetben erőn felül támogatnak bennünket!
Mint említettem a márciusi és áprilisi hónapban 4-4 millió forintot kell elutalnunk a vállalkozóknak, és ehhez kérnénk ismét az Önök segítségét. Plébániánknak a fenntartási költségeit (villany, víz, gázszámlák, papjaink fizetései, plébánia alkalmazottainak a bére) sajnos a miséken összegyűjtött perselypénzből és az évi egyházi adóból származó jövedelmekből sem tudjuk fedezni. Kevesebb pénz érkezik be a kasszába, mint amennyi a fenntartásunkhoz szükséges!
Az áram és gázszolgáltatók velünk sem tettek kivételt az áremeléskor. És a perselypénzeknek az összege annyi, mint évekkel ezelőtt! Sajnos ez számomra elég lehangoló hír, hogy ilyen kevés a bevételünk, hisz kitűnő papjaink vannak, akikhez más kerületekből is érkeznek hívek, hogy őket hallgassák.