2009. MÁJUS

10 éves a Rózsafüzér Társulatunk

1999-ben Lajos atya jóváhagyásával megalakult a templomunk rózsafüzér-társulata. A társulat tagjai koszorúkat alakítottak ki, egy koszorú 15 főből állt, a rózsafüzér tizenöt titka miatt. Két koszorúra való jelentkező gyűlt össze a kezdet kezdetén. Azóta apostolkodásunk eredményeképpen közel 80-an imádkozzuk naponta a rózsafüzért. A Szentatya 2002. október 16-án apostoli körlevelet tett közzé a rózsafüzérről. A rózsafüzért öt új titokkal egészítette ki, a világosság titkaival.
Sokan csak a szemek morzsolgatását és az ima monoton ismétlését vélik felfedezni addig, míg meg nem értik, érzik az igazi lényeget. A rózsafüzér, akkor válik igazán csodálatos imádkozássá, amikor megérezzük Szűzanyán keresztül Krisztus arcának szemlélését. Ha ez valakit egyszer megérint, a szívét örökre a Szűzanyához köti. Mi magyarok különösen imádságos hálával fordulunk Nagyasszonyunkhoz kéréseinkkel, hogy közbenjárjon Szentfiánál.
A titokcserék, a közös imádkozás, a zarándoklatok, a rádióbeli imádság szeretetközösséggé formált minket. Minden hónapban megbeszéljük a közös imaszándékokat Szűzanyát kérve, hogy vigye a Jóisten elé. Egyetlen fájdalmunk, hogy csak két férfitagunk van, bízunk abban, hogy az Úr Jézus vezet hozzánk imádkozni vágyó férfiakat.
Idén másodszor megyünk közösen az Élő Rózsafüzér Zarándoklatra a város körül, a Katolikus Rádióba is meghívtak az esti rózsafüzért imádkozni. Minden hónapban más és más 5-6 ember megy a rádióba, hogy a Szent Kereszt Plébániát képviselje.
Szeretnénk hívni új tagokat, férfiakat is a Rózsafüzér Társulatba valamint közös programjainkra. A legközelebbi május 16-án, szombaton lesz az Élő Rózsafüzér Zarándoklat. Találkozás Soroksáron, a Hősök terén ź 8-kor a templom előtt. Részletes program olvasható a templom bejáratánál.
Immár 10 éve működik a társulatunk, itt szeretnénk megragadni az alkalmat, hogy hálát adjunk e tíz év minden kegyelméért, és köszönetet mondjunk egymásnak és az Úrnak a közösen töltött időért. Köszönjük!
II. János Pál pápa írta a rózsafüzér imádságról:
Láthatatlan, hosszú fátylat sző vele az ember, amellyel valaha betakarja majd bűnei egy részét a nagy Irgalom.

R. T.