friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

2009. JÚNIUS

1920. június 4.

Trianon – azaz az első világháborút Magyarország számára hivatalosan is lezáró békeszerződés 1920. június 4-i, a versailles-i Trianon-kastélybeli aláírása – egyike a legmeghatározóbb eseményeknek a magyar állam és nemzet történetében. Megemlékezésünknek nem célja semmiféle uszítás a környező országok, nemzetek, vagy a békeszerződést létrehozó államok ellen. Az évszázados, máig tartó nemzetiségi problémák megoldására, pedig nem is lehet alkalmas. Mindössze azt szeretnénk, hogy egy évben egyszer gondoljunk nemzetünk egyik legfájóbb napjára. A napra, amikor a történelmi Magyarországot feldarabolták.