friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

2009. JÚNIUS

LELKIPÁSZTORI ÜZENETEK
Újra fel kell fedezzük a Szentlélek ajándékait

A múltkor mondja az egyik gyerek, ő már nem jár hittanra, mert mindig ugyanaz ismétlődik. Az igaz, hogy az egyházi év megismétlődésével minden karácsonykor Jézus születését és húsvétkor feltámadását ünnepeljük. De én nem vagyok az idén ugyanaz, mint a tavaly, legalább is nem szeretnék, már abban az értelemben, hogy megálljak a lelki fejlődésben, kibontakozásban.
A jó Isten teremtése, amely ma is tart, ez elsősorban az emberi szívekben a Szentlélek működésével történik.
Kedves Testvérem, az egyházunk az idei pünkösd ünnepén is hív, hogy
fedezzük fel életünk eseményeiben a Szentlélek jelenlétét. Tehetjük fel a kérdést, ezt hogyan tudjuk megtenni,  hiszen Ő láthatatlan. Jézus az Igazság Lelkének is nevezi, Aki elvezet a teljes igazságra. Igen a szívünkben arra ösztönöz a Lélek, hogy értelmünkkel ismerjük fel életünkben segítő és megerősítő jelenlétét. Olyan önbizalmat erősítő, amikor különösen egy lelki probléma megoldódik, ilyen sikerélménnyel akar a Szentlélek megörvendeztetni. Ha meg van bennünk a szívből jövő imádságos istenkeresés, elhatározás és kitartás, akkor a Szentlélek
hét ajándéka kezd kibontakozni az életünkben.
Jézus figyelmeztet minden bűn megbocsátatik, aki viszont a Szentlélek vét ellen az nem nyer bocsánatot vagyis, aki a Lélek ösztönzésére nem engedelmeskedik.
 János Pál pápáról mondta a titkára a halála után, a hozzákötődő csodák kapcsán, hogy ő nem tett mást "csak" imádkozott.
"Gyöngeségünkben segítségünkre siet a Lélek, mert még azt sem tudjuk, hogyan kell helyesen imádkoznunk.” -tanítja Szent Pál apostol.
Szentlélek Úristen, újítsd meg a szívünket és a föld színét, hogy megismerje minden ember a te életet adó kegyelmedet.
Ezekkel a gondolatokkal köszöntöm a kedves testvéreket.

Szeretettel és imádsággal:
László atya