2009. DECEMBER

Bérmálás 2009

2009. november 14-én tizenkét fiatal és 3 felnőtt részvételével tartottuk meg templomunkban a bérmálási ünnepséget. Örömmel közöljük három bérmálkozó élményét a felemelő eseményről.

Bérmálásom

Hálát adok Istennek, hogy megérhettem ezt a napot. Nagyon régóta terveztem, hogy megbérmálkozom, de sohasem jött össze. Most végre Lajos atyának köszönhetően felkészülhettem rá. Nagyon vártam, hogy „felnőtt” katolikus legyek, és a Szentlélek elhalmozzon engem ajándékaival. A szertartásról azt emelném ki, hogy amikor a bíboros atya keresztet rajzolt a homlokomra, egy pillanatra megszűnt körülöttem a világ. Ledermedtem, nem tudtam megszólalni. Éreztem, ahogy a Szentlélek leszáll rám. A bíboros atya mosolyogva súgta, hogy: Ámen, amire végre én is rá tudtam mondani az Áment. Nagyon megható volt. Külön ajándék volt, hogy szüleim is eljöttek erre a szép alkalomra, és gratuláltak is. Köszönöm ezt a nagy kegyelmet!

Pusztai Borbála (35 éves)