friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

2008. OKTÓBER

Barangoló Klub

Sokan ismerjük egymást látásból, gyakran találkozunk a szentmiséken, de a köszönő viszonyig nem jutottunk el. Itt lakunk a templom vonzáskörzetében, mégis a mindennapjainkat magányosan, elszigetelten éljük.
Itt élünk ebben a zajos, poros, rohanó városban fáradtan, közönyösen, pedig Budapestnek van egy másik oldala is. A napi rohanásban észre sem vesszük a benne levő szépséget, értéket. Magam is így voltam ezzel aktív koromban. Most, hogy nyugdíjas vagyok, van időm jártomban-keltemben megállni egy-egy  látnivalónál, megcsodálni, elgondolkozni: „ Jé,  ez már több mint 200 éves, én elmentem mellette nem vettem észre.” Biztos sokan vagyunk így!
Ezért arra gondoltam, hogy az egyházközségen belül egy olyan közösséget kellene létrehozni, akik szívesen töltik idejüket sétával, városnézéssel, kirándulással.
Egy-egy ilyen barangolás személyi ismeretséget, kikapcsolódást, feltöltődést, később barátságot is jelenthet. Többen vagyunk, akik szívesen kimozdulnánk otthonról, de egyedül nincs kedvünk. Ezt kívánná megoldani ez a közösség.
Elképzelésem: eleinte havonta 2 alkalommal találkoznánk, és előre elkészített program alapján sétálnánk „egy jó nagyot”.
Egy-egy út kiadása: az utazási költség, valamint  az esetleges belépők díja.