friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

2008. OKTÓBER

A Szent Kereszt Énekkar története

Most hol tartunk? Túl vagyunk a mélyponton. Szépen gyarapodott a létszámunk: jelenleg 21 fő. Szeretettel várjuk az új jelentkezőket, főleg férfiakat, ők vannak kevesebben. Jól összeszokott csapattá alakultunk, az új tagok hamar beilleszkedtek.
Elmondhatjuk sikereink is vannak. Az  elmúlt évadban meghívásra más templomokban is énekeltünk, és idén is már 4 helyen várnak bennünket.
2008. szeptember első keddjén megkezdtük a 2008/09. évadot, és a templom búcsúján az  esti misén énekeltük Kopasz Aurél: Norbert  miséjét, Kodály Z.: Stabat Mater művét és a Jubiláte Deo motettát.
Ezeket a nehézségeket csak  Isten segítségével tudtuk túlélni, ami azt is jelenti, továbbra is talpon kell maradnunk, az egyházközségnek szüksége van az énekkarra. Ebben bízva várjuk jó hangú híveink jelentkezését  keddenként 19 órától  a  karnagy úrnál.