friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

2008. OKTÓBER

Párás, júliusi reggel volt, amikor begurultunk a templom elé. Tudtuk, hogy sietni kell, a busz nemsokára ideér a gyerekekkel. Gyorsan kinyitottuk a kertkaput, végigjártuk a házat, örültünk, hogy mindent úgy találtunk, ahogy édesapámék a takarítás után korábban itt hagyták. Még ki sem pakoltunk az autóból, már felharsant a gyerekzsivaj a kertben: megérkeztek. Az ismerkedés a házzal és a többiekkel félénken elkezdődött. Előkerült a pingpongasztal, és a régi csapat tagjai már úgy érezték, mintha soha nem kellett volna elmenniük erről a helyről.
Ez a hely számukra és számunkra többet jelent egy bakonyi kis falunál. Az évtized, melynek minden nyarához hozzátartozott ez a tábor, boldog nyomokat hagyott bennünk. Önfeledt futkározás, csendes beszélgetések a tűz körül, a fiatalságunk apró, örömteli pillanatai. Talán pont azért is jövünk vissza szívesen erre a helyre, hogy újra átélhessük ezeket az érzéseket. Ahogy elnéztem az életük első táborát velünk töltő gyerekeket, a régi idők mára felnőtt gyerekei jutottak eszembe.
Nem lehet egy cikkben röviden összefoglalni azt a sok élményt, amit a balinkai tábor mindannyiunk számára minden évben ad. Kirándulások, játék, elmélkedések a templomban, melyek sok gondolatot ébresztenek még a kisebbekben is. Elég csak a csillogó szemükbe nézni, és tudja az ember, hogy elvetettük bennük a magot, fontossá válik számukra is –  legalább ezen a héten – a lelkükbe nézve megkeresni az Istent.
Köszönöm Károly atyának, Lajos atyának és Veres Zoltán elnök úrnak, hogy a balinkai tábor idén is létrejöhetett. Köszönöm a tábor felnőttjeinek és gyerekeinek azt a sok boldog pillanatot, amit a héten kaptam tőletek, kaptunk egymástól. A Jó Isten velünk volt ott, ebben bizonyos vagyok, és mosolyogott, ahogy végignézett vegyes kis csapatunkon. Ahogy mi is mosolyogva tekintettünk végig a gyerekeken azon a szombat esti tábortűzön, ahol együtt sírtunk, együtt nevettünk az elhangzó meséken, verseken és dalokon, és ahol mindenki érezte a szeretet lángolását. Azon az estén csend takarta be az egész falut, mintha minden kis levél és bogár tudta, érezte volna, hogy itt fontos dolgok történnek, az „előadást” nem illik megzavarni.