friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

2008. OKTÓBER

LELKIPÁSZTORI ÜZENETEK
A Szent Kereszt Felmagasztalása

Ezek a templombelső sugárzó keresztjei. Kívül, pedig a két toronysisakon felkiáltójelként álló, a bejárat fölötti kőbe vésett kereszt látható.
Ezek a keresztek együttes sugárzással adják nemcsak templomunk titulusát és hangulatát, hanem – a lélek erejét –, amit a nyitott lelkek befogadni képesek. Ezt a sugárzást érezzük, amint belépünk a templomba.
De ez az élmény történelművé, világméretűvé tágul. Ugyanis Krisztus megváltói Keresztje nemcsak szimbolikusan, de valóságosan is átfogja, átöleli a földgolyót, az egész emberiséget úgy, hogy átnyúlik az égi valóságba, az örök életbe.
Ennek a világmegváltó kereszt erőterébe vonulnak, viszik, cipelik saját keresztjeiket az emberiség végeláthatatlan tömegei, köztük mi is. Hordozzuk- bűneink, vétkeink terhének keresztjét. Hordozzuk megalázottságunk, kiraboltságunk, szegénységünk, betegségeink, félelmeink, kiszolgáltatottságaink keresztjét. De a menet élén az  Isten-ember Jézus lépdel. Ő, aki megélte mit jelent leköpdösöttnek, halálra ostorozottnak, tövissel koronázottnak lenni, mit jelent kereszttel földre zuhanni. Megélte a mezítelenre vetkőztetést, a porig alázást, így engedni, hogy a fára szegezzék. Három óra hosszat függött ég és föld között, míg kilehelte lelkét. Értünk, érted és értem!!!
Az isteni forgatókönyv szerint három nap múlva kinyílt az eltemetett Krisztus sírja, s a halott Jézus föltámadt! Hatalmas lendülettel, kezén, lábán a szegek helye, oldalán a lándzsa ütötte seb. Ettől a pillanattól a kereszt, amely eddig a szégyen fája volt, a győzelem, az élet fájává lett. Isten erejét hordozó és sugárzó fává, a Krisztusban hívő ember boldogságának, örömének fájává változott.