friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

2008. NOVEMBER

MISSZIÓ A SZENT KERESZT TEMPLOMBAN

A mi Missziós napjaink, úgymint tavaly a Városmisszió a József Attila lakótelepi vigasságokkal kezdődött. Az önkormányzati szervezőktől kaptunk egy sátrat, amiben bemutattuk a templomunkat, és meghívókat osztogattunk a következő hétvégi missziós programokra, valamint a gyerekeknek rajzpályázatot hirdettünk.
A „Nyitott templomok éjszakája” újból lehetőséget adott arra, hogy két napon keresztül tárt ajtók várják azokat, akik szerették volna megnézni a templomunkat. Mindig volt, aki fogadta a betérőket egy kedves szóval, egy közös imával vagy a templomunk bemutatásával.
Szombaton a templom kertben és a hittanteremben párhuzamosan folytak a programok. Kézműves foglalkozás, filmvetítések, társasjátékok, sakkozás. A rossz idő miatt a „Meghallgatlak sátor” a sekrestyébe költözött és egész nap szeretettel fogadták az atyák, a nővérek és a karitász csoport munkatársai azokat, akik meghallgatást, segítséget kértek.
Délutánra megérkeztek a nővérek, akik a saját életükről meséltek, megismerkedhettünk a szerzetesnővéri élettel, majd csoportokra bontva totó formájában versengtünk, ki mennyire ismerte meg a szerzetesnővéreket. Ezután következett a nagy sportverseny, amire meghívtuk a Szent Vince plébánia csapatát. Hogy a testi fáradságot enyhítsük lángos evés következett. Így testileg-lelkileg megerősödve kezdődhetett a Bibliai vetélkedő. Négy csapat között kellett eldönteni kiismeri legjobban a Bibliát, nem érte szégyen Lajos atyát, mert elsőként a Szent Kereszt plébánia csapata végzett, de nagy elismerés a Szent Vince plébánia csapatának is, akik a második díjat kapták.
Közben a templomban elkezdődött Fazokas Magdi könyvtárosunk idegenvezetése. Mindenki nagy érdeklődéssel hallgatta és nézte templomunk bemutatását. A szentmisét követően tánctanulással folytatódott az esti program.
Megmozgatva minden porcikánkat, elfáradva betértünk a templomba, hogy fiataljainkkal együtt imádkozva adjunk hálát a nap kegyelmeiért. A záró program vasárnap a 9 órás diákmise, majd „Adjon Isten” címmel Giovannini Kornél bábművész szórakoztatta a gyerekeket. A sok éneklés és nevetés után a rajzverseny eredményhirdetése volt. Jó volt látni, hogy nem fértek be a gyerekek a hittanterembe, hogy minden gyermek arca mosolyog. Köszönjük a Jóistennek, hogy meg tudtuk ajándékozni egymást az időnkkel, a szeretettünkkel és, hogy tudjuk továbbra is hirdetni, hogy
„Jézus Krisztus ugyanaz tegnap, ma és mindörökké.” Zsid 13,8