2008. HÚSVÉT

Elkezdtük, Isten segítségével!

Hosszas előkészítés után, megszületett a végleges döntés. Megkezdődik orgonánk felújítása és bővítése. Nehéz és hosszadalmas döntést a kivitelező és az ár határozta meg. Az orgona teljes felújítási és bővítési költsége több mint negyven millió forintba kerül. Ezért egy teljesen új orgona szekrényt kapunk és felbővül 18 regiszterre a sípok sora. Egyszerre természetesen nem tudjuk ezt a munkát megrendelni, mivel anyagilag nem fér bele a költségvetésbe. Terveink szerint négy ütemben lenne ez megvalósítva. Első ütem lenne a meglévő orgona használható részeinek a teljes felújítása, és az orgona szekrény megépítése a karzat közepén, hiszen egy templomban az orgona helye középen van és nem a sarokban, ami így az egész templombelső dísze. Ez az ütem a legnagyobb költségű, de látványban nem lesz tökéletes, hiszen a meglévő sípok a szekrény hátsó részében helyezkednek el. A további ütemekben kerülnek előre a nagy és közepes sípok, amik a látványt adják. De ahhoz, hogy ez mind megvalósuljon, az Önök nagylelkű támogatására számítunk. Úgy, mint eddig, a teljes felújítás alatt. Elképzelésünk az, hogy a sípokat elnevezzük szentekről, pápákról, zeneszerzőkről, bibliai személyekről. Valamennyi sípnak eszmei értéke van. Az Önök adományaik segítségével egy-egy sípot tudnának támogatni.
Összesen 1004 db 7 különböző méretű síp kerül beépítésre az orgonába. A sekrestyében vagy az irodában mindenki választhat, hogy mekkora méretű és kiről elnevezett sípot szeretne adományozni. Ezeket a sípadományokat névre szóló emléklappal és egy kis díszorgona síppal köszönjük meg.
Tervezzük, hogy az adományozok neveit az utódainknak is megőrizzük egy emléktáblán, amit az orgonára helyezünk.
A templom előterében kihelyeztük az orgonasípok felosztását. Ezen a plakáton figyelemmel kísérhetik, hogy melyik sípot adományozta már valaki a templomnak és melyik vár még a kedves hívek szíves adományaira.
Kívánom minden kedves Hívünknek, hogy legalább annyira a magáénak érezze ezt a munkát és majd az elkészült orgonát, mint ahogy én a szívemben érzem. Szeretném, ha az orgonaszentelés igazi szeretet közösségben átélt hangverseny lenne.
Minden kérdésre szívesen válaszolok hét közben a délelőtti órákban, a plébánia irodájában.
Csákóy Ildikó

Kérjük azokat a Híveket, akik tehetik anyagi körülményeikhez mérten támogassák az orgona felújítását, hogy mielőbb központi része legyen a templomunknak.

Dr. Kerényi Lajos
plébános