Nagyböjti gondolatok 2016 - március 25.

Nagypéntek

Dicsérünk Téged Krisztus és áldunk Téged, mert szent kereszted által megváltottad a világot... Most ott ülsz Atyádnak jobbján, győzelmesen, dicsőségesen, de azt a napot, azt az első nagypénteket nem akarod elfelejteni. Ott ülsz a "dicsőség trónusán", szent sebeidet, mint piros rubinokat megragyogtatod az égi haza udvarán, de a keresztfa véres trónusáról nem tudsz és nem akarsz megfeledkezni. Az angyalok és a szentek kórusa leborul előtted, a szeretet háromszor szent éneke betölti az égi csarnokokat, de azt az első nagypénteket, amikor ellenségeid  győzelmi mámorban úszta, szitkot, átkot szórtak feléd, nem akarod elfelejteni. Sőt mi több, azt akarod, hogy keresztáldozatod vértelen megjelenítésével az idők végéig felidézzük nagypéntek emlékezetét, mert így akarod hirdetni minden idők minden emberének: Isten akarja a földet, Isten szereti az embert.
Dr. György Attila atya