Nagyböjti gondolatok 2016 - március 19.

Kicsoda Ferenc pápa kedvenc szentje?

A szentatya kedvenc szentje Fáber Szent Péter. Amikor egy interjúban feltették neki a kérdést, hogy miért pont ő a kedvenc szentje, Ferenc pápa a következő választ adta: "Mindenkivel párbeszédet folytatott, még az ellenfeleivel is; egyszerű, szinte népies volt vallásossága, amelyet egy bizonyos naivság is jellemzett. Fáber Péternek kiemelkedő belső megkülönböztető ítélőképessége volt. Emellett képes volt nagy és fontos döntések meghozatalára, miközben kedves, gyengéd ember volt."
Fáber Szent Péter Loyolai Szent Ignác első társa volt, egy szobában lakott a rendalapítóval abban az időszakban, amikor Párizsban végezték tanulmányaikat. Ő volt Szent Ignác első követője, azt is lehetne mondani, hogy Faber Péter nélkül nem létezne Jézus Társasága, azaz a jezsuita rend.