BARANGOLÓ KLUB
                            2009. FEBRUÁRI PROGRAMOK

Dunakeszin jártunk

Egy februári nap délelőttjén a barangoló csapat ellátogatott Dunakeszire, az Orgonaműhelybe,  hogy megnézzük  templomunk készülő orgonáját. Mikor beléptünk a műhelybe, egy mennyezetig érő 4,8 méter széles gyönyörű orgonaszekrényt láttunk. Még éreztük a konzervált fa illatát. A mesterek elmondták, a szekrény fa anyagát különleges növényi és gyümölcs kivonattal elegyített konzerválószerrel négyszer kezelik le. Ezért ilyen selymes és illatos a felülete. Nagyon kíváncsiak voltunk minden apró szerelvényre, a sípok függőzsinóros rendszerére is. Volt kérdésünk bőven, melyre az ott dolgozók készséggel válaszoltak. Megtudtuk, hogy a sípok ón-ólom ötvözetből készülnek, amit  ők maguk állítanak össze x-y arányban,  ami attól függ, hogy a síp milyen hosszú  és milyen hangú (erős vagy lágy) lesz. Nagyobb az ón tartalom a hosszú és erős hangú sípoknál, és fordítva, a rövid és lágy hangú sípok olom tartalma  a több. Barátságos és nyugodt környezetben töltöttünk el kb.  másfél órát. Bíztattak, hogy  májusra-júniusra már korlátozott számú sípokkal működő orgonánk lesz. Úgy legyen! Isten áldását kérjük a dolgozókra és munkájukra.
Készítettünk egy pár felvételt, kérjük gyönyörkedjenek bennük.