THOMAS MERTON: KERESZTÚT

9. állomás: Jézus harmadszor esik el a kereszt alatt

Az emelkedő mindig meredekebb. Elérkezett az utolsó szakasz. Az Üdvözítő szeme előtt feltűnik a hely, ahol hamarosan keresztre fogják feszíteni. Ekkor merül ki és rogy össze harmadszor is. Minél nagyobbak az emberek bűnei, annál gyötrőbbek az Úr szenvedései. Most a megrögzött bűnösökért vezekel. Nekik is ki akarja nyitni a mennyek kapuját. Imáidban gyakran emlékezzél meg róluk, a szegények legszegényebbjeiről, akik nem akarnak bejutni Isten országába, habár odajuthatnának.

Uram, harmadszori összeroskadásod által könyörülj azokon, akik elvakultságukban elfordultak Tőled, hogy szent szenvedésed gyümölcse ne vesszen kárba az ő számukra sem!