A meg nem született magzat keresztútja

I. állomás: Pilátus halálra ítéli Jézust
Szüleimet a testiség kötötte össze. Mielőtt megszülettem volna, már halálra ítéltek, hiszen nem a szeretet, hanem az önző élvezetvágy hívott életre.
Egyedül Isten szeret engem!

II. állomás: Jézus vállára veszi a keresztet
Anyám megkapta a kórházi beutalót az abortuszra. Immár a „nem kívánt gyermekek” szégyenbélyegét viselem. Szüleim átkoznak: szinte éget a gyűlöletük. El kell tűnnöm az életükből. De valaki talán imádkozik értem Isten színe előtt!

III. állomás: Jézus először esik el a kereszttel
Érzem, hogy én csak egy nem kívánatos eset vagyok, egy „teher”. Egy baleset nem várt következménye, amit azonban könnyen ki lehet javítani. A megszületett emberek manapság nem akarnak elismerni hozzájuk hasonlónak. Egyedül Isten fogad el engem!

IV. állomás: Jézus édesanyjával találkozik
Nekem nincs anyám, aki megsiratna. Én most egy asszonynak a foglya vagyok, aki meg fog öletni. Anyám talán soha nem ismerte az áldozatos szeretetet. Azért dob el most magától. Istenem, légy irgalmas édesanyámhoz! Égi Édesanyám! Járj közben földi anyámért a Te Szent Fiadnál!

V. állomás: Cirenei Simon segít Jézusnak
Nekem senki nem segít. Még az orvos is anyámnak ad érzéstelenítőt, hogy ne szenvedjen, amikor engem megölnek. Uram! Már nem élnek segítő Simonok! Rád várok egyedül. Segíts!

VI. állomás: Veronika kendőt nyújt
Senki sem érzi, érti át tragédiámat? Azok, akik a megszületett magzatokat simogatják, óvatosan mosdatják, velem miért bánnak így?! Miért olyan egyszerű, érdektelen eset az, hogy engem most megölnek? Hívő testvéreim! Imáitok ezt meg tudná akadályozni! Kérlek benneteket, imádkozzatok értem!

VII. állomás: Jézus másodszor esik el a kereszttel
Apukám kiszámolta, hogy mennyibe kerülnék neki, ha életben maradnék. És mennyi gond... A halálom olcsóbb és kényelmesebb. Ezért meg kell halnom. Vajon honnan tanulta azt, hogy így mérlegeljen? Hogy lehet az, hogy nem érti, mit is jelent édesapának lenni? Azt, hogy a gyermeket Istentől el kell fogadni, és úgy nevelni, hogy Istenhez majd
vissza is térhessen! Istenem, bocsáss meg neki is!

VIII. állomás: Jézus találkozik a síró asszonyokkal
Uram, Jézus! A Téged sirató asszonyok halálodat nem tudták megakadályozni. Úgy tűnik, az én halálomat sem akadályozza meg senki és semmi, és nem lesz senki, aki megsirasson. Istenem! Most már csak végtelen irgalmasságodra hagyatkozhatom!

IX. állomás: Jézus harmadszor esik el a kereszttel
Szüleim kihúztak életük listájáról. Családtervezés, túlnépesedés…- Nincs hely, nincs számomra egy szelet kenyér széles e világon! Meg kell halnom! Istenem! Valóban ilyen kicsi ez a Föld, hogy én már nem férek el rajta?

X. állomás: Jézust megfosztják ruháitól
Jézus! Tőled elveszik ruháidat, nekem nincs is. Csak bőröm van, amelyet egy eszköz hamarosan megragad és darabokra tép. Istenem, mennyire reszketek ettől!

XI. állomás: Jézust a keresztre szegezik
Uram, Téged keresztre szegeznek. Engem darabokra szabdalnak, azután cinikusan megszámlálják részeimet, hogy fertőzést ne okozzak az anyám méhében véletlenül benn felejtett kezemmel vagy lábammal! Istenem! Bocsáss meg hóhéraimnak, mert nem tudják, hogy mit cselekszenek!

XII. állomás: Jézus meghal a kereszten
Jézusom! Te meghaltál, és én is meghalok nemsokára. Te ártatlan voltál. Én is az vagyok. Emlékezzél meg rólam az Örök Élet Országában.

XIII. állomás: Jézus testét leveszik a keresztről
Jézusom, Te Anyád ölén holtan is megnyugodtál, én csak teher vagyok, aki csak a lelkiismeretet tudom nyugtalanítani. Én anyám ölében ezért nem tudok megnyugodni.
Uram! Valóban, számomra nem létezik semmiféle ölelés?

XIV. állomás: Jézus testét sírba helyezik
Jézusom! Téged a sírba helyeznek, engem hulladékként égetnek el. Én most már csak az utolsó ítéletre várok, és akkor Isten előtt szüleimet kell vádolnom gyilkossággal. Uram! Mégis irgalomért könyörgök, hiszen izzik kis szívemben a Tőled kapott szeretetparázs.
Engedd, hogy a Te Édesanyád lángra lobbantsa szüleim szívében a szeretetet, és megismerjenek Téged! Add Uram, hogy átérezzék a szülői szeretet fenségét és az Istennel való teremtő együttműködés benső örömét és felelősségét! Így majd óvni fogják a további magzatot, s őszinte bűnbánatuk bizonyosan elnyeri irgalmadat!