Mária útja a csillagokhoz

Az égben egész évben zene szól, és erre a zenére táncol körbe-körbe valamennyi csillag.
Egy asszony, vállán kék köpennyel, a fején tizenkét csillagból álló koronával egyik csillagtól a másikig vándorol. Minden csillagot megszólít:
- Kedves csillag, kérlek ajándékozz meg egy fénysugárral! Nemsokára megszületik a fiam, és lent a hideg Földön nagy szüksége lesz egy jó meleg ingecskére, hogy meg ne fázzon gyönge teste.
Valamennyi csillag örül, hogy adhat egy-egy fénysugarat a készülő ingecskéhez.
Az asszony egyik fénysugarat a másikhoz illeszti: szövi az inget. Szorgalmasan dolgozik, hogy idejében elkészüljön. Már csak néhány hét van hátra. Ám az asszony nagyon fél, hogy nem tudja megszőni az inget, mert a csillagsugarak szanaszét tartanak mindenféle irányba, nem lehet őket jól összeszőni.
Ahogy égi útján egyre közelebb ér a földhöz, angyalokkal találkozik.
- Nézzétek, mindjárt megszületik szent fiam, és hogy meg ne fázzon lent a hideg Földön, minden csillagtól kaptam egy fénysugarat, hogy ingecskét szőjek neki; de látjátok, a csillagsugarak nem akarnak összeszövődni. Emberi segítség is kellene hozzá.
És akkor az angyalok lejöttek a Földre. Minden jó gondolatot, amit a gyerekek gondoltak, minden jó tettet, amit megtettek, az angyalok tiszta kezükben felvitték az Égbe. Ott földi lélek-arannyá változik. Ez az az aranyszál, amellyel össze lehet fonni a csillagsugarakat, hogy elkészüljön belőlük a születendő Gyermek ingecskéje.
Így minden gyermek segítségére lehet a csillagkoronát viselő asszonynak.