friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

Joseph Ratzinger: Az istentisztelet értelme

Jézus Krisztusban teljesült be minden kultusznak és szertartásnak értelme. Sőt, éppen őbenne látható, hogy mit is jelent voltaképpen az istentisztelet.
Ez ő előtte a helyettesítésen alapult. Az ember tudja: oda kellene magát adnia, ha Istent méltóképpen akarja tisztelni.
Íme: mialatt a templomban a húsvéti bárányok elvéreznek, kinn a város előtt meghal egy ember, az Isten Fia. Ugyanazok ölik meg, akik a templomban azt hiszik, hogy épp Őt dicsőítik meg.
Isten Fiában meghal, mint ember. Odaadja magát egészen az embereknek, akik nem akarják magukat neki adni. Így a hiányos kultikus pótlás helyébe az ő mindent kiegészítő szeretetét helyezi.