Szent II. János Pál: Ne féljetek!

II. János Pál pápa üzenete a világnak

A következő idézetek, az úgynevezett „Ne féljetek!” mondások olyan beszédek részletei, amelyeket II. János Pál pápa keresztény fiatalokhoz intézett. Elsősorban nekik szánta gondolatait, ám azok örök érvényűek – bármely korosztály tagjai értékes üzenetekre találhatnak bennük.

Ne féljetek fiatalnak lenni!

Ne féljetek a fiatalságotoktól és attól a mélyről jövő kívánságotoktól, hogy kipróbáljátok a boldogságot, az igazságot, a szépséget és a sokáig tartó szeretetet! Néha úgy érezzük, hogy a társadalom fél a fiatalok ezen hatalmas kívánságaitól, jóllehet ti magatok nem féltek. Ne féljetek! Amikor rátok nézek, kedves fiatalok, nagy hálát és reményt érzek. A jövő hosszú ideig, a következő században a ti kezetekben van. A béke jövője a ti szívetekben van. Olyannak kell lennetek, akik mélyen bíznak az emberben és akik mélyen bíznak az emberi hivatás nagyságában.

(II. János Pál pápa üzenete a Béke XVIII. Világnapjára)