Dr. György Attila: Emlékezz, ember!

"Aki követni akar, tagadja meg magát, vegye fel keresztjét mindennap és úgy kövessen." Lk 9, 23.

Egyházunk nem csak por-létünkre akar figyelmeztetni hamvazószerdán. Távol áll tőle, hogy halálhangulatot ébresszen bennünk. Sokkal inkább az a célja, hogy mulandó létünket maradandó értékekkel gazdagítsa. Figyelmeztet, hogy egyedül Istenhez tartozásunk örökíti meg életünket és nem azok a talmi értékek, amelyek elmúlásra vannak ítélve. Lelki gazdagodásunk érdekében három tanáccsal szolgál, amelyek elfogadása és megvalósítása lehetővé teszi az Istennek tetsző élet kialakítását. Ez a három ajánlat: a böjt, az ima és a jócselekedet.