friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

2008. FEBRUÁR

BEMUTATKOZÁS

Kedves Testvérek!

Bizonyára értesültek arról, hogy az idei év elején a képviselőtestület megújult: a létszám ugyan kevesebb lett, de új tagokkal is bővültünk. Sajnálatunkra a régi elnökünk, Juhász Károly lemondott, így helyette újat kellett választani. A gyűlésen Lajos atya javaslatot tett az új elnök személyére, amit a képviselőtestület tagjai egyhangúlag elfogadtak. A döntés értelmében engem választottak.
Szeretnék most röviden bemutatkozni Önöknek. Veres Zoltán vagyok, 35 éves, nőtlen. A mai napig ministránsként szolgálok a szentmiséken. Szombat délutánonként, pedig Lajos atyával együtt a ”szentkereszti” focicsapatban „rúgjuk a bőrt”. Ifjú koromban a hittanórák aktív hallgatója voltam és a mai napig részt veszek a Nagymarosi, illetve az Egerszalóki Katolikus Találkozókon. A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi karára jártam. 2005-ben Leányfalun elvégeztem a cursillót, majd ezután több alkalommal is tanúságtevő munkatársként segítettem a rektor munkáját és a jelöltek felkészülését.
Egy olyan vállalkozásnak vagyok a vezetője, amely gépészeti munkákkal foglalkozik, a tervezéstől egészen a kivitelezésig.
Nem ért váratlanul Lajos atya felkérése, mert már több hónapja beszélgettünk arról, hogy az új elnök személyében rám gondolt. Úgy érzem, ebben lelki életem valamint szakmai (műszaki) hozzáértésem volt a döntő szempont, hiszen eddig is részt vettem a plébánia és a templom felújítási munkáiban (a templom fűtésének korszerűsítésében, a plébánia épületének felújításában). A tevékenységem részben kapcsolódik az építőiparhoz, így hozzáértőként is átlátom a hibákat, illetve azok megoldását. Mivel otthon dolgozom és nem lakom messze a templomunktól, rövid időn belül itt tudok lenni bármilyen probléma esetén.
Bízom abban, hogy meg tudok felelni az elvárásoknak, és el tudom látni azt a feladatot, amit elvállaltam. Ehhez kérném az Önök segítségét és imáját.
Ha bárkinek észrevétele van a templom, a plébánia vagy a lelki élet ügyével kapcsolatba, és úgy gondolja, hogy az előbbre viszi a plébániánk életét, kérem, forduljon hozzám bizalommal.
Elérhetőségeim: telefonszám: 06/20-9-443-818, E-mail: vereszo@enternet.hu.
Végezetül a Lajos atyával karöltve nagyon megköszönjük a volt képviselőtestületi tagok fáradozásait és továbbra is kérjük, hogy kísérjék figyelemmel a képviselőtestület munkáját. Tanácsaikkal, ötleteikkel segítség az egyházközség fejlődését.
Még egyszer köszönöm a belém vetett bizalmat.
Tisztelettel, és szeretettel:
Veres Zoltán