Szőcs László: Nagyböjti buzdítás

Ismét kegyelmi időt élünk!

Mit jelent a kegyelmi idő?

Azt, hogy olyan jó volna, ha minél előbb egyre jobban rátalálnánk életünk szépségére és gazdagságára. Ez mind lehetséges, mert már megváltott emberek vagyunk, csak hozzá kell, tegyük a magunkéból azt a keveset, amink van: ez a jó szándék, ami mindennek az alapja. Hogy a jó szándékból tettek szülessenek, Jézus eszközöket és példát adott, mint pl.: a böjt, az ima és a keresztút, melyen eljutunk az élet teljességére.
Sokszor nagyon nehéznek érezzük a keresztünket, letennénk, vagy szívesen kicserélnénk a másikéval, de nem tehetjük, mert személyre szóló a keresztünk és a küldetésünk. Akárhol is tartunk a lelki életben, Jézus mellénk szegődik, hogy lépjek előre, ne törődjek bele a középszerűségbe, mert nagy kincs rejtőzik mindannyinkban.
Az Isten Jézus követésében ezt a kincset akarja kibontakoztatni belőlünk. Azért imádkozom az idei nagyböjtben minden testvérünkért és kérem én is imájukat, hogy a remény fényeit gyújtsuk a környezetünkben.

Szeretettel és imádsággal: László atya