Szőcs László: Ha Krisztus nem támadt fel, hiábavaló a hitetek...

Az idei Szent Pál évben a húsvéti ünnephez különösen illik Pál apostol személye, aki a feltámadt Krisztus buzgó hirdetője, legyen számunkra is példa az ő hite és elkötelezettsége. A cikk címét a korintusiakhoz írt első levélben olvashatjuk. Pál apostol felhívja a figyelmet, a kicsapongás és a testiségben elmerülő korintusiaknak, hogy a szexualitás helytelen használata rabságba süllyeszti az embert, Krisztus éppen ettől akar megszabadítani. Az apostol saját életéből indul ki, amikor a feltámadást hirdeti. Ismerjük a Szentírásból, mennyire üldözte azokat az új vallásúakat, akik a mózesi törvényekkel nem elégedtek meg vagyis a keresztényeket. Ugyancsak ő írja, amikor egyszer Damaszkuszba tartott, hogy a keresztényeket összefogja és elítéltesse, útközben valami rendkívüli tapasztalatban részesült, a feltámadt Krisztus szólította meg és tette apostollá. Ez a Krisztussal való találkozás teljesen átalakította az életét, ettől kezdve nagy odaadással és örömmel beszélt arról, amit látott és hallott. Mondja, jaj nekem, ha nem hirdetem az evangéliumot, vagyis, emberek az Isten igazolta a Názáreti Jézust, akit keresztre feszítettek: FELTÁMADT, ezzel belépett az élet teljességébe és minket is oda vár. Jézus egy nagyon igényes barát, megalkuvás nélkül biztos utat mutat a boldoghoz, ez a lelkület van összefoglalva a nyolc boldogságban. A sok nagyszerű tanítását együtt érző szenvedésével, halálával és feltámadásával igazolta az Isten. Ha kitartunk az imádságban és a szeretet gyakorlásában felfedezzük keresztény életünk szépségét és távlatait. A föltámadt Jézus közbenjárása és Pál apostol példája segítsen a Jézus iránti elkötelezettségben, hogy eljussunk már most a tökéletes szabadságra.