Ferenc pápa a gyerekekről

„Nagyon bosszant, ha a szentmisén síró gyerekeket el akarják távolítani a templomból. Ne távolítsátok el a mise alatt síró gyerekeket a templomból, mert az ö sírásuk a legjobb prédikáció.”

"Egy alkalommal Jézus megfeddte tanítványait, amiért távol akarták tartani tőle a kisgyermekeket, akiket szüleik azért vittek hozzá, hogy megáldja őket. Megható az evangélium elbeszélése: „Akkor gyermekeket vittek hozzá, hogy rájuk tegye a kezét, és imádkozzék értük. De a tanítványok rájuk szóltak. Jézus azonban ezt mondta: »Engedjétek hozzám jönni a gyermekeket, és ne tiltsátok el őket tőlem, mert ilyeneké a mennyek országa!« Azután rájuk tette a kezét, és eltávozott onnét” (Mt 19,13–15). Milyen szép a szülőknek ez a bizalma és Jézus válasza! Annyira szeretném, ha ez az elbeszélt esemény lenne minden gyermek szokásos története!"

„Édesanyák, adjatok a gyermekeiteknek tejet, akár most is, ha felsírnak az éhségtől. Nyugodtan szoptassátok meg őket, ne aggódjatok emiatt.”

„A csecsemő keservesen sírt, amikor elmentem mellettük. Az anya simogatta. Azt mondtam neki: „Asszonyom, nekem úgy tűnik, ez a gyermek éhes!  Azt válaszolta, hogy „Igen, valószínűleg eljött az ideje, hogy egyen.” „Legyen kedves, adjon neki enni!”, mondtam. Félénk volt és nem merte megszoptatni, mialatt a pápa a közelében volt. Én ezt szeretném az egész emberiségnek üzenni: etessétek meg az embereket!”

"Az Úr aszerint ítéli meg életünket, amit a gyermekek angyalai mondanak neki, az angyalok, akik „szüntelenül látják a mennyei Atya arcát” (vö. Mt 18,10). Tegyük fel magunknak a kérdést újra meg újra: mit mondhatnak rólunk Istennek a gyermekek angyalai?"

"A gyermekek tehát létüknél fogva nagy gazdagságot jelentenek az emberiség számára, de az egyház számára is, mert állandóan az Isten országába való belépés feltételére figyelmeztetnek bennünket, arra tudniillik, hogy ne tekintsük magunkat önmagunkban elégségesnek, hanem olyanoknak, akik segítségre, szeretetre és megbocsátásra szorulnak. Mindnyájan segítségre, szeretetre és megbocsátásra szorulunk!"

"A gyermekek a legszebb gyümölcsei annak az áldásnak, amelyet a Teremtő a férfinak és a nőnek adott."

„Az elsőáldozásra engem felkészítő nővér meghalt 1987. október 17-én, akkor elmentem hozzá és a holtteste mellett imádkoztam, mert ő vezetett el Jézushoz.”